schody

Sprawdzone rozwiązania projektowe

Urządzając, czy też wybierając do wynajęcia wnętrza biurowe koniecznie należy kierować się funkcjonalnością i wygodą mających pracować w nich osób. Pamiętać należy, że podejmując każdy wybór pod uwagę powinniśmy brać praktyczność i bezpieczeństwo, ponieważ to pracodawca jest za nie odpowiedzialny. Wnętrza takie muszą spełniać konkretne warunki określone przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Podłogi powinny nie powinny być śliskie, na przykład z gładkich kafelków. Zamiast przesuwających się dywaników wybierzmy gładkie, dobrze przytwierdzone do podłoża wykładziny. Biurka powinny być ustawione w odpowiedniej odległości od siebie, byc ergonomiczne i pozwalać na komfortowe rozstawienie na nich niezbędnych rzeczy. Dostęp do wszelkich składzików nie powinien być możliwy, dlatego dobrym rozwiązaniem są na przykład wysuwane schody strychowe. Włazy strychowe i włazy na poddasze powinny być dobrze zabezpieczone.

Meble nie mogą utrudniać poruszania się, ani zastawiać korytarzy komunikacyjnych, czy drogi ewakuacji. Upewnijmy się, że okna wpuszczają odpowiednia ilość światła lub zainwestujmy w porządne oświetlenie, jeśli okna są zbyt małe lub słabo rozmieszczone. Zadbajmy, by ilość łazienek dostosowana była do ilości pracowników, a kuchnia mogła pomieścić sporo osób podczas przerwy. Należy pamiętać, by przeczytać obowiązujące przepisy i zastosować się do nich. Nie tylko, aby uniknąć kary, ale też by wszystkim pracowało się lepiej.

Więcej na schody.velset.pl

0 comments on “Sprawdzone rozwiązania projektoweAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *