architecture-1313678_960_720

Poręcze wykonywane z drewna

Co do poręczy na schody wykonanych z drewna możemy tutaj powiedzieć o trzech gatunkach takiego materiału, czy też surowca. Mówimy zatem przede wszystkim o buczynie, dębie, jesionie i sośnie. Dlaczego przeważnie o tych? Otóż drzewa tego typu są najbardziej dostępne, wystarczająco wytrzymałe i co chyba najbardziej oczywiste świetnie się prezentują, choćby ze względu na układ słoi.

Poręcze schodowe wykonywane z drewna powinny być pokryte dodatkowo jakimś lakierem ochronnym, najlepiej bezbarwnym, ewentualnie bejcą. Istotne by były one bezpieczne dla dłoni i jak najmniej śliskie, pomimo że gładkie. Można tutaj przewidywać, że cała konstrukcja, a zatem balustrada z poręczami i schody będą właśnie zrobione z drzewa, ale też świetnym rozwiązaniem jest mieszanie tu różnych materiałów, ale bez jakichś szczególnych ekstrawagancji, które finalnie nie będą ze sobą spójne wizualnie.

Poręcze na schody powinny być odporne na wszelkie właściwości, takie jak choćby wilgoć, a zatem też wypaczenia, czy też uszkodzenia mechaniczne. Tu jednak nie trzeba się martwić na zapas, nawet wówczas gdy to użyjemy właśnie drzewa do takich poręczy, choć w tym celu zaleca się skorzystanie z oferty producentów dobrze obeznanych w temacie i zawsze gwarantujących sprawdzony produkt. Tu co ciekawe często towar taki jest sprzedawany w swej naturalnej barwie i takim może pozostać, ale też możemy pomalować go na wybrany kolor.

0 comments on “Poręcze wykonywane z drewnaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *