stairwell-828623_1920

Drewniane i metalowe schody strychowe

To jakie też schody strychowe wybierzemy w dużej mierze zależy od nas samych. Jednakże najlepiej jest określić wcześniej, jaką to rolę ma spełniać nasz strych. Jeżeli będzie to pomieszczenie gospodarcze, miejsce na magazynowanie rzeczy starych, bądź tych rzadko używanych, to może wystarczą najprostsze stopnie, jakie to możemy z powodzeniem schować w stropie zamykając takie pomieszczenie.

Nie ma tu większego znaczenia czy będą to drewniane schody strychowe, czy nawet metalowe schody strychowe ponieważ zarówno jedne, jak i drugie wyglądają podobnie i najczęściej mówimy tutaj o składanej ręcznie drabince. Sytuacja może wyglądać nieco inaczej, kiedy to strych przemianujemy w nazwie na poddasze użytkowe. Jakiś pokoik, sypialnia, czy gabinet, czytelnia i tak można wymieniać bez końca. Wówczas to może lepiej pomyśleć o jakiejś bardziej solidnej konstrukcji, dodatkowo w miarę dobrze się prezentującej. Wówczas to bowiem takie schodki zazwyczaj są cały czas otwarte.

Może być tak, że wcześniejszy strych adaptujemy na takie nasze miejsce, a schody rozkładamy na stałe. Jest to nieco inna sytuacja, niż ta mówiąca o konstrukcji, której to nie można złożyć, gdyż ów bieg jest na stałe przytwierdzony do niższej kondygnacji, a niekiedy nawet znajduje się w klatce. Jest bowiem tak, że schody strychowe nie muszą tu być tymi składanymi, a przy tym konstrukcyjnie nie muszą być podobne do drabinki. Tak więc wiele tu zależy od przeznaczenia strychu.

0 comments on “Drewniane i metalowe schody strychoweAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *